Travelife/SUSTOUR

Ilgtspējība ir šeit uz palikšanu - sāksim!

Ilgtspējības atbalsta programma - jau drīzumā!

ALTA ir noslēgusi sadarbības līgumu ar SUSTOUR. Mūsu biedri var bez maksas iegūt piekļuvi Travelife platformai un sākt strādāt ar pieejamajiem tiešsaistes rīkiem, ilgtspējības standartiem un apmācību materiāliem – bez reģistrācijas maksas!  Bezmaksas piekļuve ALTA biedriem ir spēkā līdz 2023. gada beigām un nav atkarīga no tā, kādu atbalsta programmu izvēlaties.

Ja esiet ieinteresēti, nosūtiet mums e-pastu (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.) un mēs jums nodrošināsim lietotājvārdu un paroli. 

 

SUSTOUR logo

Travelife

 

Informatīvs materiāls Nr 2

ILGTSPĒJĪBAS ATBALSTA PROGRAMMA — JAU DRĪZUMĀ!

Vai vēlaties pozitīvi ietekmēt un veicināt ilgtspējīgāku ceļošanas veidu? Iepazīstieties ar SUSTOUR projektu, kas drīzumā ieviesīs plašu atbalsta programmu, lai palīdzētu tūrisma aģentūrām un operatoriem uzlabot savu ilgtspējības sniegumu.

Kāds atbalsts tiks sniegts tūrisma aģentūrām un operatoriem?

SUSTOUR drīzumā izsludinās uzaicinājumu maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) iesniegt pieteikumus, lai gūtu labumu no atbalsta, kas palīdzēs tiem uzlabot savus ilgtspējības rādītājus. Ieinteresētajiem MVU ir jāaizpilda pieteikuma veidlapa un jāizvēlas atbalsta veids, no kura tie vēlas gūt labumu: sertifikācija un/vai konkrētu jomu pārvaldības uzlabošana, piemēram, oglekļa vai plastmasas apsaimniekošana.

Ja MVU izvēlēsies saņemt atbalstu sertifikācijai, tie saņems apmācību un koučingu no ilgtspējības ekspertiem, lai palīdzētu tiem iegūt Travelife sertifikātu. Tā ir starptautiski atzīta ilgtspējības apmācība, pārvaldības un sertifikācijas shēma tūrisma aģentūrām un operatoriem. Tā ir balstīta uz vadības sistēmu, kas atbalsta efektīvu ilgtspējības integrāciju 6 posmos, lai veiktu sertifikāciju. MVU var izvēlēties, vai tie vēlas iegūt pilnu sertifikāciju, ko sauc par “Travelife Certified”, vai starpposmu, ko sauc par “Travelife Partner”, kur tiem ir jāatbilst mazākam un vietēji pielāgotam ilgtspējības kritēriju kopumam. Viņi var noteikt mērķi, ko vēlas sev izvirzīt.

Alternatīvi vai papildus MVU var izvēlēties atbalstu, lai palīdzētu padziļināt to ietekmi uz piegādes ķēdi. Mērķis ir piedāvāt MVU iespēju kopīgi izstrādāt savam biznesam piemērotus rīkus. Programmas ietvaros tiks izmēģināti un tālāk attīstīti jauni rīki. MVU būs pieejami šādi moduļi:

1. Piegādes ķēdes pārvaldības pieeja: jūsu piegādātāji tiek kartēti, reģistrēti, apmācīti un novērtēti attiecībā uz ilgtspējību;

2. Oglekļa apsaimniekošanas pieeja: jūs uzzināsiet, kā aprēķināt  brīvdienu kompleksā ceļojuma oglekļa pēdas nospiedumu un izveidot klimatam draudzīgāku komplekso ceļojumu piedāvājumu;

3. Plastmasas pārvaldības stratēģija: jūs un jūsu piegādātāji saņemsiet apmācību par plastmasas apsaimniekošanu, tostarp plastmasas riska novērtējumu, tās samazināšanas stratēģiju, kā arī apmācību saziņai ar piegādātājiem;

4. Piekrastes ekskursiju sertifikācijas pieeja: tas ietver apmācību piekrastes ekskursiju piegādātājiem un ekskursiju sertifikāciju.

Kas var pieteikties?

Projekts ir paredzēts MVU tūrismā, jo īpaši tūrisma aģentūrām un operatoriem, kas reģistrētas ES dalībvalstīs vai trešajā valstī, kas piedalās COSME programmā.

Interesē?

Jau tagad varat reģistrēties, izmantojot šo saiti, lai saņemtu jaunāko informāciju par uzaicinājumu pieteikties: travelife.info/cosme

Tā kā ALTA ir noslēgusi sadarbības līgumu ar SUSTOUR, mūsu biedri var bez maksas iegūt piekļuvi Travelife platformai un sākt strādāt ar pieejamajiem tiešsaistes rīkiem, ilgtspējības standartiem un apmācību materiāliem – bez reģistrācijas maksas! Ja esat ieinteresēts, nosūtiet mums e-pastu (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.), un mēs jums nodrošināsim lietotājvārdu un paroli, kā arī apsveikuma paketi. Bezmaksas piekļuve ALTA biedriem ir spēkā līdz 2023. gada beigām un nav atkarīga no tā, kādu atbalsta programmu izvēlaties.

 

Informatīvs materiāls Nr 1

ILGTSPĒJĪBA IR ŠEIT UZ PALIKŠANU - SĀKSIM!

Ilgtspējīgs tūrisms nav produkts, niša, tirgus piedāvājums vai pat tūrisma veids – visu tūrismu var un vajag padarīt ilgtspējīgāku. COVID krīze ir pavērusi iespēju veicināt pārmaiņas tūrisma nozarē ilgtspējības virzienā. Visiem tūrisma vērtību ķēdes dalībniekiem, tostarp tūrisma aģentūrām un operatoriem, ir būtiska loma šajā pārveidē. Kā starpnieki starp tūristiem un tūrisma uzņēmumiem  jūs varat ietekmēt patērētāju izvēli, piegādātāju praksi un galamērķu attīstību.

Tomēr tūrisma organizācijām, jo ​​īpaši maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU), kas vēlas rīkoties, bieži ir grūti orientēties sarežģītajā sertifikācijas shēmu, uzraudzības sistēmu, finansējuma iespēju un rīku klāstā ilgtspējības jomā. Tāpēc ALTA ir nolēmusi sadarboties ar SUSTOUR projektu, lai palīdzētu jums sākt ilgtspējības prakses vai uzlabot jūsu ilgtspējības sniegumu.

Kas ir SUSTOUR?

SUSTOUR ir Eiropas Komisijas līdzfinansēts projekts COSME programmas ietvaros ar mērķi veicināt ilgtspējības praksi tūrisma aģentūru un operatoru vidū. To atbalsta septiņi projektu partneri, īpaši ECEAT un Futouris, kā arī piecas tūrisma aģentūru un operatoru asociācijas Eiropas un nacionālā līmenī: ECTAA (Eiropa), ANVR (NL), SMAL (FI), APAVT (PT) un UHPA. (HR).

Vissvarīgākais mērķis ir esošo standartu, apmācības un tiešsaistes ieviešanas rīku izstrāde vai atjaunināšana, lai efektīvi īstenotu ilgtspējību tūrisma aģentūru un operatoru uzņēmumos  un to piegādes ķēdēs. Galvenās jomas būs oglekļa un plastmasas pārvaldība - divas no galvenajām vidi ietekmējošām jomām. Tiks izstrādāti īpaši rīki oglekļa pārvaldībai piekrastes ekskursijās.

Turklāt projekts nodrošinās bezmaksas tehnisko atbalstu tūrisma aģentūrām un operatoriem, kuri vēlas uzlabot savus ilgtspējības rādītājus. Vēl šogad tiks izsludināts uzaicinājums MVU atbalstam, lai piedāvātu ieinteresētajām tūrisma aģentūrām un operatoriem iespēju strādāt pie Travelife  sertifikācijas, kas ir vadošā apmācību, vadības un sertifikācijas shēma, kas īpaši izstrādāta tūrisma aģentūrām un operatoriem un ko atbalsta tūrisma nozare visā pasaulē. Tehniskais atbalsts ietvers individuālu un grupu apmācību, lai īstenotu ilgtspējības labāko praksi un Travellife sertifikāciju. Uzņēmumi var arī pieteikties īpašām atbalsta paketēm, kas saistītas ar oglekļa, plastmasas un/vai piegādes ķēžu pārvaldību.

Paredzams, ka projekta beigās vairāk nekā 175 MVU gūs labumu no plašas tiešā finansiālā atbalsta programmas, kas ieviesta šī projekta ietvaros. 120 tūrisma operatori tiks apmācīti, lai ievērotu 100+ labākās prakses, izmantojot individuālu un grupu apmācību klātienē un attālināti. Uzņēmumi izstrādās detalizētus ilgtspējas ziņojumus. Turklāt 120 tūrisma operatori iegūs Travellife Partner Award un 60 tūrisma operatori saņems Travellife Certified balvu. Jūs varat būt viens no uzņēmumiem, kas gūst labumu no šīs atbalsta programmas.

Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, apmeklējiet SUSTOUR projekta vietni vai skatiet vietnē pieejamo projekta kopsavilkuma brošūru. Paziņojums par uzaicinājumu MVU atbalstam tiks publicēts tuvākajā laikā un informācija būs pieejama SUSTOUR un ALTA tīmekļa vietnē. Ja jūs interesē, jūs jau varat reģistrēties SUSTOUR tīmekļa vietnē, lai saņemtu jaunumus par MVU atbalsta aicinājumu: travelife.info/cosme.

live riga
 
 
 
 
magnetic latvia
ectaa
liaa
celo drosi
 LKB

ALTA partneri

travelnews
viesnicu restoranu asociacija
Latgale tur
vidzemes augstskola
lauku celotajs
gulbene
 
 
 

ALTA asociētie biedri

logoamadeus
Natura Termo Spaklm
 airbalticlogo
turiba
 
icham
 rate hawk
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Login Form