Par tūrisma nozari atbildīgo aģentūru pievieno Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai

No nākamā gada 1.februāra tūrisma attīstības valsts politiku īstenos Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). To paredz Tūrisma likuma grozījumi, kurus ceturtdien, 2016.gada 17.decembrī, otrajā galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma Saeima.

Grozījumi paredz Tūrisma attīstības valsts aģentūru (TAVA) pievienot LIAA, lai uzlabotu tūrisma nozares pārvaldību, norādījuši likumprojekta autori no Ekonomikas ministrijas. LIAA šim mērķim tiks izveidots Tūrisma departaments. 

Likumprojekta autori kā galvenos pievienošanas ieguvumus min LIAA pārstāvniecību izmantošanu ārzemēs, tādējādi ceļot nozares statusu ārvalstīs, nozīmīgumu valstu sadarbībā un biznesa attiecību veidošanā, kā arī sinerģiju ar citām tautsaimniecības nozarēm.

Pašlaik tūrisma aģentūrā strādā 16 darbinieki. Tā Latvijā un ārvalstīs nodarbojas ar tūrisma veicināšanu, veido un uztur Latvijas tūrisma informācijas sistēmas, piedalās starpvalstu sadarbības nolīgumu īstenošanā tūrisma jomā, veic vietējā un starptautiskā tūrisma tirgus izpēti, valsts tūrisma un ar to saistīto pakalpojumu sniedzēju, kā arī komersantu atbilstības novērtēšanu. 

Patlaban aģentūrai jākonkurē ar citu valstu tūrisma attīstības aģentūrām, kurās ir daudz lielāks darbinieku skaits, piemēram, Igaunijā – 34, Lietuvā – 27 darbinieki, teikts likumprojekta anotācijā. Tāpat aģentūrai nav darbinieku, kas aktīvi strādātu ar Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumu, un ir ierobežotas iespējas darbinieku motivācijai, kā arī daudzas funkcijas nodrošina ārpakalpojumi.

Ārlietu ministrijas paziņojums saistībā ar ceļojumiem uz Ēģipti.

Ceļotājus, kuri dodas uz vai jau atrodas Ēģiptē, aicina sekot līdzi jaunākajai informācijai Ārlietu ministrijas mājaslapā un plašsaziņas līdzekļos, vai arī zvanīt pa tālruni + 20 01000939919.

2015. gada 31. oktobrī Ziemeļsīnaja provincē avarēja lidmašīna, kas bija ceļā no Šarmelšeihas uz Sanktpēterburgu. Ēģiptes un Krievijas varas iestādes veic izmeklēšanu, lai noskaidrotu aviokatastrofas iemeslus. Ņemot vērā notikušo, Lielbritānija, Īrija, Nīderlande un Ukraina ir atcēlušas lidojumus uz Ēģipti. Latvijas Republikas Ārlietu ministrija aicina ceļotājus izvērtēt ceļojuma uz Ēģipti neatliekamību.

Ēģiptē saglabājas terorisma draudi.

 Latvijas vēstniecība Ēģiptē (turpmāk – vēstniecība) stingri iesaka plānot Jūsu ceļojumu, izmantojot uzticamas tūrisma aģentūras, un sekot to ieteikumiem, jo ikdienā tūrisma maršrutus Ēģiptē tās saskaņo ar vietējām atbildīgajām varas institūcijām. Ēģiptes tūrisma uzņēmumi ir labi informēti par drošības situāciju un Jums ieteiks drošus tūrisma maršrutus.

Stabila drošības situācija saglabājas:

Sarkanās jūras kūrortos Šarmelšeihā, Tabā, Nuveibā un Dahabā;
uz ceļiem, kas savieno šos kūrortus;
uz ceļiem, kas savieno kūrortus un lidostu Tabā un Šarmelšeihā;
Hurgadā;
Aleksandrijā;
tūrisma objektos Augšēģiptē (Luksorā, Asuānā, Nīlas kruīzos).
Vēstniecība iesaka ierobežot ceļojumus pārējā Ēģiptes teritorijā. Vēstniecība aicina izvairīties no individuālas ceļošanas pa sauszemi visā valsts teritorijā.

Vēstniecība stingri iesaka atteikties no ceļojumiem:

teritorijās uz rietumiem no Nīlas ielejas, tai skaitā Rietumu, Baltajā un Melnajā tuksnešos;
teritorijās, kas atrodas 50 km attālumā no robežas ar Lībiju un Sudānu (izņemot tūristu kūrortus Luksorā, Kinā, Asuānā, Abu Simbelā un Valdnieku ielejā);
uz Sīnajas pussalas ziemeļu daļu sakarā ar teroristu noziedzīgām darbībām un pastāvīgiem uzbrukumiem Ēģiptes tiesībsargājošām struktūrām
Politiskās un ekonomiskās situācijas stabilitāte Ēģiptē ir mainīga. Visā Ēģiptes teritorijā var notikt demonstrācijas. Galvenokārt akcijas notiek piektdienās pēc lielās lūgšanas (Ēģiptē piektdiena un sestdiena ir brīvdienas). Ņemot vērā sabiedrības polarizāciju islāma piekritējos un sekulāristos, pastāvīgi saglabājas drauds demonstrāciju pāraugšanai vardarbīgos protestos. Vēstniecība aicina Latvijas valstspiederīgos nekavējoties pamest vietas, kurās vērojama cilvēku pulcēšanās. Starptautiski notikumi nereti izsauc arī demonstrācijas pie ārvalstu vēstniecībām. 2015. gada 11. jūlijā pie Itālijas konsulāta Kairā notika terora akts.

Ir pieaudzis ziņojumu skaits par dzimumu vardarbību (tai skaitā verbālu) pret sievietēm – gan ēģiptietēm, gan ārzemniecēm.

Nepieciešamības gadījumā Latvijas Republikas valstspiederīgie var sazināties ar Latvijas Republikas vēstniecību Kairā pa tālruni ārkārtas situācijām: +201000939919 (sazvanāms 24/7), +201006034488 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkurai personai, kas dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, kā arī reģistrēties konsulārajā reģistrā.

Aicinām reģistrēties Balttour biznesa forumā!

Šā gada 5. februārī viesnīcā „Radisson Blu Daugava Hotel Riga” notiks „Balttour 2015” forums. Tas ir pasākums tūrisma nozares profesionāļiem, kas ik gadu iesāk Baltijā vadošās tūrisma izstādes „Balttour” oficiālos notikumus.

Šogad foruma semināru programmā iekļauti jaunumi, vērtīgākie piemēri un prognozes par avio pakalpojumiem Baltijā, viesnīcu biznesa nākotni, Latvijas medicīnas tūrisma iespējām, MICE attīstības tendencēm reģionā, kā arī par tūrisma uzņēmumu iesaisti vienota Latvijas tēla virzīšanā ārzemēs.

Cenu aptauja

Cenu aptauja - atestācijas un sertifikācijas on-line sistēma

LITK konkurss

Tūrisma operatoru pakalpojumu eksporta portāla 4 moduļu izstrāde.

Tuvojas ALTA dalība ITB izstādē Berlīnē

Ar Tūrisma attīstības valsts aģentūras 2014.gada 30.jūnija lēmumu Nr.11 „Par atblasta piešķiršanu dalībai nacionālajā stendā starptautiskajās tūrisma izstādēs ārvalstīs 2014./2015.gadā” biedrībai „Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija” (ALTA) tika piešķirts Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalsts dalībai nacionālajā stendā četrās starptautiskajās tūrisma izstādēs ārvalstīs. 2014.gada novembrī ALTA piedalījās WTM izstādē Londonā, bet jau nākamnedēļ, 2015.gada 4.-8.martā norisināsies ITB izstāde Berlīnē, kur ALTA pārstāvēs savus biedrus Latvijas nacionālā stenda ietvaros.

Par industrijas nostāju EM ierosinātajai A.Slokenberga rotācijai

Tūrisma attīstības valsts aģentūras (turpmāk- TAVA) konsultatīvās padomes locekļi 2014. gada 30.jūlija sēdē nolēma parakstīt kopīgu vēstuli A.Slokenberga atbalstam, prasot nepieļaut paredzēto TAVAs direktora rotāciju laikā, kad tūrismam nepieciešama pēctecība un profesionālisms, turpinot nozares attīstību.

Aicinām pieteikties

Latvijas Ilgtspējīga Tūrisma Klasteris (LITK) aicina pieteikties projektu izstrādei.

© ALTA 2013
+371 67210065  | Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.